15 czerwca, 2024

Jak umilić sobie jesień?

2 min read
koce-bawełniane

Jesień to trudny czas każdego roku, kiedy zamiast ciepłych, przyjemnych dni pojawiają się trudne do wytrzymania ulewy, wiatry oraz brak słońca. W taką pogodę jedyne, na co mamy ochotę zrobić to pozostać w łóżku i nie wychodzić z niego przez kilka kolejnych miesięcy. Koce bawełniane na pewno się wtedy przydają!

Jesień – co zrobić, żeby nie nabawić się złego nastroju?

Liście na drzewach zmieniają kolory, pojawiają się kasztany oraz grzyby i temperatura powoli spada to sygnały, że jesień jest już tuż za rogiem. Dla jednych to upragniony czas, kiedy można odpocząć od upałów, które panowały przez kilka miesięcy, a dla innych gorszy nastrój, brak energii i ogólne zmęczenie. Warto pamiętać, że jesień to niestety czas chorób i przeziębień, czyli ryzyko złapania infekcji jest zdecydowanie większe niż przez pozostałą część roku.

Aby przetrwać ten trudny czas, należy przede wszystkim postawić na sprawdzone rozwiązania. Zacznij od przyjrzenia się swojej diecie i wzbogacenia jej o imbir, miód, cytrynę oraz maliny. Nie szczędź sobie ciepłych napojów, które nie tylko potrafią rozgrzać ciało, ale jednocześnie poprawiają nastrój swoim bogatym smakiem i aromatem. Zamiast mrożonej kawy, która stanowiła ważny element letnich upałów, zdecyduj się na aromatyczne latte z dodatkiem syropu karmelowego albo klonowego – tak właśnie smakuje jesień. Koce bawełniane to doskonały dodatek w czasie popołudni spędzanych w domu albo na tarasie. Pogoda jeszcze pozwala wychodzić na dwóch, ale bez ciepłego okrycia można szybko nabawić się infekcji czy przeziębienia. Koce bawełniane ogrzeją ciało i zapewnią przyjemne ciepło – to bardzo przydatne w trakcie czytania książki w ogrodzie czy na tarasie albo organizowanie ostatniego w tym roku grilla. Możne ich używać także w trakcie seansów filmowych w salonie oraz potraktować jako dodatkową warstwę na łóżku.

Aktywność fizyczna – sposób na jesienną chandrę

Jesień i zima to dla wielu z nas najtrudniejsze pory roku. Tracimy wtedy zapał do pracy, a budzik, który dzwoni o poranku, pragniemy wyrzucić przez okno. Zapewne zauważysz także zwiększenie przyjmowanych codzienne kalorii szczególnie w postaci niezdrowych przekąsek czy słodkości. Mimo iż nie masz energii i siły, pozostań aktywny. Nie rezygnuj z siłowni czy treningów w ogrodzie tylko dlatego, że Ci się nie chce. Idź na basen, pobiegaj, poskacz na skakance albo zrób coś, co sprawi Ci radość i wywoła uśmiech na twarzy- zapisz się na kurs tańca czy zajęcia zumby. Zły nastrój nie dotyka osób aktywnych fizycznie, gdyż w trakcie wysiłku wydzielają one sporo zdrowych endorfin, czyli hormonów szczęścia. Do sportu zachęć także pozostałych członków rodziny albo przyjaciół, gdyż razem łatwiej zmotywować się do treningu, a dodatkowo dobry nastrój ułatwi przetrwanie jesiennych wieczorów.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.