25 czerwca, 2022

Nasiona chia – wszystko, co warto o nich wiedzieć

2 min read
skoczylas suplementy

Niewielkie nasiona chia są nie tylko smaczne, ale i zdrowe, dlatego stanowią jeden z podstawowych składników diety osób dbających o zdrowie i dobre samopoczucie. To produkt, którego nie może zabraknąć w kuchni każdego wegetarianina.

Jak uzyskać nasiona chia?

Nasiona chia są określane także jako szałwia hiszpańska, które pochodzą z południowego oraz środkowego Meksyku i Gwatemali. Uznawane są za źródło energii oraz siły, ale to nie jedyne korzyści związane z regularnym spożywaniem nasion chia. Informuje o tym w swoich filmikach człowiek zajmujący się zdrowym odżywianiem i dbaniem o zdrowie oraz dobre samopoczucie — Marek Skoczylas Suplementy diety nie są w stanie zapewnić zdrowia, jeśli styl życia jest niewłaściwy, a dieta zawiera wiele szkodliwych składników i niewłaściwych produktów. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na swoją dietę oraz wybór odpowiednich produktów.

Nasiona chia należy spożywać raz dziennie ze względu na ich potencjał antyoksydacyjny. Dodatkowo występuje w nich dużo kwasów omega-3, bez których trudno przygotować pełnowartościową i zdrową dietę. Nasiona zawierają sporo białka i błonnika. To także bogactwo minerałów, czyli cynku, wapnia, miedzi, magnezu i manganu. To produkt kierowany dla wegan, u których w diecie brakuje produktów mlecznych.

Jakie właściwości mają nasiona chia?

Nasiona chia zawierają witaminę B2, B3 oraz B i cenne przeciwutleniacze pozwalające zachować młody wygląd i witalność. To doskonały sposób, żeby wyleczyć otyłość, choroby serca, cukrzycę oraz zadbać o profilaktykę zdrowia.

Nasiona chia są o wiele zdrowsze niż inne ziarna, czyli owies, żyto oraz jęczmień. Jest to uwarunkowane zawartością tłuszczu, który zapewnia stabilność glukozy. Nasiona chia sprzyjają nawodnieniu organizmu i odpowiadają za właściwą gospodarkę elektrolitową.

Omawiane nasiona wykazują właściwości higroskopijne, co oznacza, że odpowiadają za wiązanie wody. Zalety ich spożywania są widoczne także w funkcjonowaniu układu krążenia. Przede wszystkim odpowiadają za obniżenie ciśnienia krwi, wzmocnienie serca oraz poprawę funkcjonowania całego organizmu.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.