22 lipca, 2024

Pływanie w celu utraty wagi – jak to działa

2 min read

Dla wielu pływanie przywołuje wspomnienia o chłodnych wodach, słonecznych wakacjach i ekscytujących wycieczkach z dzieciństwa na lokalny basen publiczny na lekcje.

Ale oprócz tego, że jest relaksujący, zabawny i przystępny, pływanie jest w rzeczywistości niesamowicie skutecznym narzędziem do utraty wagi , spalającym setki kalorii bez wysiłku fizycznego związanego z ćwiczeniami, takimi jak bieganie i podnoszenie ciężarów.

W rzeczywistości (w zależności od swojej wagi i tego, jak bardzo się starasz) możesz spalić do 550 kalorii podczas samego półgodzinnego treningu, więcej niż walenie na bieżni lub zajęcia spinningu

Pływanie jest aktywnością wymagającą dużej siły, ponieważ pływacy wykorzystują niezliczone mięśnie ciała do poruszania się w wodzie, zmuszając serce i płuca do pracy w godzinach nadliczbowych – co skutkuje świetnym treningiem cardio.

Oprócz torów otwartych na samodzielne sesje pływania, większość basenów publicznych oferuje sesje aqua-aerobiku, które są specjalnie zaprojektowane, aby pomóc Ci schudnąć i podnieść poziom sprawności w wodzie.

Najlepsze pociągnięcia do utraty wagi

Motyl, styl klasyczny, czołganie się i styl grzbietowy, pływanie ma mnóstwo stylów do wyboru, ale który z nich spala najwięcej kalorii?

Według Swimming.org motyl znajduje się na szczycie listy spalanych kalorii, spalając około 450 kalorii na 30 minut pływania.

Choć najtrudniejszy do nauczenia, motyl działa na wszystkie mięśnie ciała, zapewniając intensywny trening.
Na drugim miejscu jest freestyle, który jest najszybszy ze wszystkich uderzeń.

Mówi się, że freestyle ma największy wpływ na ujędrnianie mięśni pleców, a także może wzmacniać brzuch, pośladki i ramiona.

Spala też około 300 kalorii na godzinę – wygraj!
Chociaż styl grzbietowy spala tylko około 250 kalorii na pół godziny, jest to jedna z najlepszych metod poprawy postawy.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.