5 grudnia, 2021

Jak robić na drutach – poradnik dla początkujących

4 min read

Robienie na drutach powraca w wielkim stylu. Postępuj zgodnie z naszym przewodnikiem dla początkujących, jak robić na drutach i błyskawicznie stworzyć wspaniały prezent.

Chcesz nauczyć się robić na drutach? Trafiłeś we właściwe miejsce.

Robienie na drutach przeżywa obecnie ogromny odrodzenie, a połączenie eskapizmu, nostalgii i uważności sprawia, że ​​wszyscy chcemy sięgać po igły do ​​robienia na drutach. Zwłaszcza jeśli w drodze jest nowe dziecko, dla którego zrobi na drutach kocyk !

Nauka robienia na drutach to również świetna umiejętność, którą możesz przekazać następnemu pokoleniu. Ponadto możesz tworzyć imponujące domowe prezenty, w tym swetry i swetry rozpinane (dla Ciebie lub Twojego psa !), Szaliki lub gigantyczny koc , pod którym możesz się otulić.

Jeśli chcesz spróbować robić na drutach dla siebie, nasz zespół rzemieślniczy wie wszystko, co trzeba wiedzieć o robieniu na drutach dla początkujących, od nabierania do zamykania i podstawowych ściegów, dzięki czemu możesz nauczyć się robić na drutach w mgnieniu oka.

Oto nasz przewodnik dla początkujących na temat robienia na drutach z prostymi instrukcjami krok po kroku, więc nie ma wymówki, aby nie spróbować!

Kiedy już opanujesz podstawy robienia na drutach, możesz znaleźć tutaj całą gamę wzorów dziewiarskich dla początkujących .

Co musisz wiedzieć, zanim nauczysz się robić na drutach

  • Zawsze dziergaj kwadrat testowy, aby sprawdzić napięcie. Na przykład, według wzoru może być napisane, że Twoja praca powinna mieć 10 cm kwadratu ponad 22 o. I 30 rzędami. Jeśli twoje napięcie jest mocniejsze, być może będziesz musiał wypróbować większą igłę lub mniejszą, jeśli twoja praca jest luźniejsza. Uzyskanie prawidłowego naprężenia ściegu jest ważniejsze niż napięcie rzędu.
  • Nowe oczka są przerabiane na prawym drucie, zdejmując stare oczka z lewego.
  • Kiedy skończysz rząd, lewa igła będzie pusta, a prawa pełna. Obróć prawą igłę tak, aby stała się lewą i zacznij przerabiać nowe oczka na pustą prawą igłę.
  • Podążając za wzorcem , znajdziesz klucz, który powie ci, co oznaczają skróty. Na przykład „K1” oznacza przerobienie jednego ściegu na prawo, „oczka” oznacza oczka.

Jak na drutach: jak nabierać

1. Zrób węzeł poślizgowy i umieść go na igle – pociągnij za nitkę, aby zacisnąć ją na igle, tak aby wykonać pierwszy ścieg. Trzymaj tę igłę w lewej ręce. Wbić prawą igłę w ścieg i zawiązać nitkę pod nią i wokół niej.

2. Przy pomocy prawej igły przeciągnij pętelkę przędzy przez ścieg i przełóż ją na lewą igłę, tworząc drugi ścieg.

3. Umieść prawą igłę między dwoma wykonanymi przed chwilą ściegami. Zawiń nitkę pod i wokół prawej igły, jak poprzednio.

4. Przy pomocy prawej igły przeciągnij pętelkę przędzy przez ścieg i przełóż ją na lewą igłę, tworząc trzecie oczko. Kontynuuj, aż uzyskasz wymaganą liczbę oczek.

Jak na drutach: jak wykonać oczka na prawo

Ścieg dzianinowy jest również nazywany ściegiem do pończoch.

1. Z włóczką z tyłu pracy, wsuń prawą igłę w przód ściegu na lewej igle, wysuwając czubek prawej igły za lewą igłą.

2. Przełóż włóczkę wokół prawej igły, tak jak przy nabieraniu .

3. Przeciągnij pętelkę przędzy przez ścieg, aby wykonać nowy ścieg na prawej igle, zsuwając stary ścieg z lewej igły. Przejdź do końca rzędu.

Jak na drutach: jak wykonać oczka lewe

1. Z przędzą z przodu pracy, wbić prawą igłę w ścieg na lewej igle, wysuwając czubek przed lewą igłą.

2. Przełóż włóczkę wokół i wokół prawej igły, jak pokazano na rysunku.

3. Przeciągnij pętelkę przędzy przez ścieg, aby wykonać nowy ścieg na prawej igle , zdejmując stary ścieg z lewej igły. Przejdź do końca rzędu.

Jak wykonać na drutach: jak zakończyć

1. Aby zakończyć w rzędzie oczek prawych, przerobić dwa pierwsze oczka na prawy drut. Trzymając nitkę z tyłu robótki, przełożyć lewą igłę w pierwsze oczko, jak pokazano na rysunku.

2. Podnieś ten ścieg nad drugi ścieg, zdejmując go z igły.

3. Zostanie ci jedno oczko na prawym drucie. Przerobić kolejny ścieg i powtórzyć do końca rzędu.

4. Gdy został już tylko jeden ścieg, zdejmij go z igły i przewlecz przędzę przez pętelkę, aby ją zabezpieczyć.

 

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.