3 marca, 2024

Czy w Polsce produkowane są dzianiny, czy sprowadzamy je z zagranicy?

2 min read
producent dzianin łódź

Stwierdzenie, że wszystkie materiały służące do szycia ubrań pochodzą z zagranicy, jest błędne, gdyż w naszym kraju działają szwalnie oraz producenci zajmujący się dystrybucją najlepszej jakości dzianin. Warto wiedzieć, na jakie cechy zwrócić szczególną uwagę w trakcie wyboru dobrego producenta z Polski.

Produkcja dzianin w Polsce – gdzie szukać materiałów?

W Polsce już od wielu lat funkcjonują producenci zajmujący się szyciem i dystrybucją dzianin oraz innych materiałów. Wysoki standard oraz najlepsza jakość to podstawowe cechy, które pozwalają rozpoznać polskie materiały od produktów pochodzących z zagranicy. Używanie najnowszych technologii, korzystanie ze sprawnych i zaawansowanych maszyn to również wartości mające duże znaczenie dla polskich producentów.

Marki działające w Polsce mają w swojej ofercie gotowe dzianiny dostępne w wielu kolorach oraz grubościach. Wiele splotów oraz różne gramatury umożliwia szycie bluzek, swetrów, sukienek, spodni i innych elementów odzieży. Wykorzystywane maszyny okrągłe jednołożyskowe oraz dwułożyskowe sprawiają, że każdy znajdzie coś dla siebie. Taki właśnie jest Polski producent dzianin Łódź to przykład miasta, w którym znajduje się jeden zakład połączony ze szwalnią sporych gabarytów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamówić specjalny materiał dopasowany do indywidualnych potrzeb. Zmiana składu może dotyczyć zarówno surowców, jak i wzoru, a także parametrów technicznych, które odgrywają dużą rolę w końcowym efekcie.

Polskie dzianiny przed trafieniem do konsumentów są dogłębnie sprawdzane – w tym celu stosowany jest wielostanowiskowy system kontroli z głównym ogniwem. Po przejściu wszystkich testów uzyskują certyfikaty świadczące o najlepszej jakości oferowanych dóbr.

Jak powstają polskie dzianiny?

W trakcie produkcji dzianin kluczowe znaczenie odgrywa bawełna, gdyż stanowi ona tak zwaną bazę, która może być wzbogacona w różne domieszki, a wśród nich elastyn, wiskoza, poliester, polietylen, poliakrylonitryl oraz poliuretan. Na szczególną uwagę zasługują także ekologiczne dzianiny, do których produkcji służy len albo konopie.

Wszystkie etapy produkcji odbywają się w naszym kraju, dzięki czemu producent ma możliwość kontroli jakości stosowanych surowców, materiałów, barwników i technik. Unowocześnianie parku maszynowego również odgrywa dużą rolę i jest tak samo ważne, jak stosowanie nowoczesnych technologii i dobrej jakości bazy.

Dzięki szerokiej gamie próbników klienci są w stanie skontrolować materiał przed zakupem, wybrać optymalny produkt, który spełnia ich oczekiwania oraz potrzeby. Oferowane dzianiny umożliwiają przygotowanie najlepszej jakości strojów damskich, męskich oraz dziecięcych.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.