21 października, 2021

5 rzeczy do zrobienia podczas wizyty w North End w Bostonie

3 min read

The North End, bostońskie „Little Italy”, słynie z włoskich potraw i uczt. Jest to najstarsza dzielnica Bostonu, położona na nabrzeżu o powierzchni jednej mili kwadratowej niedaleko Faneuil Hall, licząca około 10 000 mieszkańców. Nie byłeś tam? Przedstawiamy pięć powodów, dla których warto spacerować po brukowanych uliczkach.

Historia

North End, zasiedlona na początku XVII wieku przez angielskich purytanów, jest najstarszą dzielnicą Bostonu. Copp’s Hill Burying Ground zawiera ponad 2200 znaczników, najwcześniejsze z 1661 roku . Duża część Freedom Trail biegnie przez North End. Jest także domem dla Paul Revere House . Revere, patriota wojny o niepodległość, słynie z jazdy z Bostonu do Lexington i Concord, aby ostrzec przywódców Patriotów, że zbliżają się Brytyjczycy. Sexton Robert Newman zawiesił latarnię na przejażdżkę Revere’a w Christ Church (powszechnie znanym jako Old North Church ), który został założony w 1722 roku. W kościele znajduje się najstarszy zestaw dzwonków na zmianę.w Północnej Ameryce. Clough House z 1713 roku jest jedną z najstarszych ceglanych rezydencji w Bostonie. Kiedy już tam będziesz, nie zapomnij skosztować XVIII-wiecznej czekolady w Historycznym sklepie z czekoladą Kapitana Jacksona .

Jedzenie

Turyści przybywają do North End głównie po to, by coś zjeść. Z około 100 restauracjami i piekarniami do wyboru jest wiele opcji. Większość kuchni jest włoska. Wybierz jedną z dużych i głośnych restauracji z spacerującymi śpiewakami lub zatrzymaj się w cichym zakątku małej knajpki, która oferuje tylko kilka stolików. Oto lista restauracji North End . Jeśli masz ochotę na pizzę, zajrzyj do słynnej Reginy Pizzera , która od 1926 roku serwuje kawałki pizzy. Aha, a pyszny deser z restauracji Mike’s Pastry lub Modern Pastry na Hanover Street jest koniecznością.

Hanover Street

Hanover Street to „główna ulica” North End. Po zakończeniu posiłku, po spacerze po tętniącej życiem i pachnącej ulicy, zrelaksuj się przy espresso i lody. Jest pełen niezliczonych restauracji, a także butików, sklepów, lodziarni i słynnych cukierni (przygotuj się na linie przed Mike’s Pastry i Modern Pastry). Masz ochotę na przedstawienie? Zobacz skecz, komedię i improwizację w Improv Asylum . Po opanowaniu Hanoweru odkryj boczne uliczki i Salem Street, która biegnie równolegle do Hanoweru. Znajdziesz kawiarnie, sklepy mięsne i kwiaciarnie, piekarnie, sklepy monopolowe, targi rybne i nie tylko.

Święta

North End obfituje w letnie festiwale i święta. Najbardziej popularne jest Święto Świętego Antoniego , które od 1919 roku wypełnia ulice North End kolorowym jedzeniem, kostiumami i piosenkami w każdą ostatnią niedzielę sierpnia. Jest to największy włoski festiwal religijny w Nowej Anglii i nazwany „Świętem wszystkie święta ” magazynu National Geographic. Brukowane uliczki ożywają paradami, spacerującymi śpiewakami, wózkami pełnymi autentycznych włoskich potraw, rozrywką na żywo i nie tylko. Punktem kulminacyjnym święta jest 10-godzinna procesja pomnika św. Antoniego przez ulice, wraz z maszerującymi orkiestrami i pływakami. Tegoroczne święta potrwają od 1 czerwca do 5 października .

Architektura

Post-Medieval 1620-1710 Paul Revere House jest trudny do przeoczenia. Ale przyjrzyj się bliżej, a zostaniesz nagrodzony detalami z epoki, takimi jak ozdobne wsporniki, zawieszki, diamentowe szyby w oknach skrzydłowych i ozdobne wzory paznokci w drzwiach. Ten okres architektury jest również znany z konstrukcji belkowej, szczytów i nadwieszonych pierwszych pięter. Styl włoskim 1840-1855 były McLaughlin Winda Budynek jest najstarszym budynkiem żeliwny w Nowej Anglii. Obecnie mieszczą się w nim mieszkania własnościowe. Wcześnie gruziński styl Starego North Church nawiązuje stylem do Londynu kościołów zaprojektowany przez Christophera Wrena. Dom Mosesa Pierce-Hitchbornazbudowana w latach 1680-1710 jest najstarszą ceglaną kamienicą w Nowej Anglii. Obecnie jest to muzeum.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.